"JAK SE BUBNUJE NA PRINCEZNY" (foto)

(Hudební pohádka, ve které
si zazpívají a zahrají i děti)

Autor: Vojtěch Vacke, režie: David Vacke, hudba: Jiří Pavlica, výprava: Ivan Vacke, hrají: Barbora Vacková nebo Jitka Josková, Ondřej Vacke nebo Jiří Hejcman, Tereza Mikšíková-Novotná nebo Irena Vacková, Pavel Hromádka, David Vaculík nebo David Vacke, Tereza nebo Veronika Vacková a děti (diváci).
Princezna Maryška má ráda ovčáka Janíčka. Panu králi a desátníkovi z královského vojska se to vůbec nelíbí. Pro pana krále je ovčák moc chudý a desátník si na Maryšku myslí. S pomocí hodné chůvy, kouzelného bubínku a malých diváků snad všechno dobře dopadne. Představení je postaveno na spolupráci s dětským publikem, které pomáhá Janíčkovi a princezně proti zlému desátníkovi. Děti pomáhají přímo na jevišti jako stavitelé (přestavují scénu) a jako Janíčkovo vojsko, které si Janíček přivolává z kouzelného bubínku. Zbývající dětské publikum pak pomáhá zpěvem písničky, kterou se během představení naučí od princezny Maryšky. Součástí příběhu jsou i další písničky s hudbou Jiřího Pavlici a texty Vojtěcha Vackeho (na motivy lidových písniček z moravského Slovácka). Délka představení: 1.30 hod. včetně přestávky 15 minut Technické podmínky: prostor min. 6x5m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.

 

 

 

"PINOCCHIO" (foto)

Autor: Carlo Collodi, režie: Zojka Mikotová, dramaturgie: Iva Šulajová, výprava: Jaroslav Milfajt, hudba: David Smečka, hrají: Tomáš Šulaj a Pavel Majkus.

Byl jednou jeden kus dřeva. Nebylo to žádné vzácné dřevo, ale obyčejné poleno, jaká se v zimě přikládají do kamen a do krbů, aby se vyhřály pokoje.“ Bylo to ale také neobyčejné poleno, protože bylo živé. Oživlé dřevo se v rukou kmotra Geppetta promění v hezkého panáčka. Geppetto ho pojmenuje Pinocchio a stane se mu otcem. Panáček s drze dlouhým nosem je však velice neposlušný synek. Svému tatínkovi přinese spoustu trápení a sám zažije přemnoho dobrodružství na své cestě za poznáním dobra a zla na světě: uteče do loutkového divadla, setká se se zlověstným Ohňojedem, s proradným Lišákem a Kocourem, nic nedbaje na moudré rady mluvícího cvrčka, cestuje na zázračné pole i přes moře… Vrcholné dobrodružství na něj však čeká opět u tatínka, po návratu do „rodné“ řezbářské světničky: zůstane dál pyšným dřevěným panáčkem? Nezbední chlapci totiž, když se polepší, mají zázračnou moc. Nesmrtelný Pinocchiův příběh, v němž si v režii hostující Zoji Mikotové „živí“ herci  „podají ruce“ s loutkami mnoha provedení a velikostí, okouzlí všechny děti i jejich rodiče.

Délka představení: 1.30 hod. včetně přestávky 15 minut Technické podmínky: prostor min. 6x5m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.

 

 

 

 

 

"ŠAŠEK FRANTA A KLAUN PEPE
aneb Se smíchem je vždycky lépe"

 (Klauniáda s pohádkovým příběhem,
ve které si zahrají i děti) (foto)

Autor: David Vacke, režie: David Vacke, hudba: Josef Fojta, hrají: David Vacke a David Vaculík

Setkání Franty a Pepeho je čistě náhodné.  Oba klauni - každý sám - přicházejí zahrát dětem pohádku.  Že se ale na jevišti sejdou dva, to Franta ani Pepe netuší. Aby všechno dobře dopadlo, musejí do nečekané  zábavy zasáhnout i malí diváci. Délka představení: 1.05 hod. bez přestávky Technické podmínky: prostor min. 4x2m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.