Yvonne Sanchez

 

 

 

 

plakát  video01  video02

Yvonne Sanchez, narozena v Polsku – po matce Polka, po otci Kubánka. Prvním hudebním vystoupením Yvonne Sanchez byl koncert v Polsku, na němž hrála na bicí nástroje spolu s polskou rockovou legendou Josefem Skrzekem. Později, během svého pobytu v Německu, začala hrát na basovou kytaru a klavír. Nikdy neplánovala stát se zpěvačkou. Zanedlouho po přestěhování do Prahy v roce 1994 však měla vlastní premiéru v pražském Reduta jazz Clubu jako  sólová zpěvačka. V roce 1997 vyhrála anketu českého časopisu Harmonie a byla vyhlášena nejlepší jazzovou zpěvačkou roku. O rok později byla obdobně oceněna Českou jazzovou společností. V souvislosti s Yvonne Sanchez se vždy hovoří o Elle Fitzgerald, Sarah Vaughan a Billie Holliday – tyto dámy jsou totiž pro Yvonne velkým vzorem a inspirací.  I přes velkou vášeň pro klasický jazz se začala v roce 1998 zabývat interpretacemi skladeb založených na latinsko-amerických rytmech, jako Bossa Nova a Samba, psaných nejčastěji jejím oblíbeným brazilským skladatelem Antoniem Carlosem Jobimem.

Své první album „Invitation“ vydala v roce 2001. Na tomto albu ji doprovází Robert Balzar Trio.  Deska
„Invitation“ měla velký úspěch a byl brána kritiky i diváky za historicky jednu z nejlepších jazzových hudebních nahrávek v České republice.
V roce 2008 Yvonne vyprodukovala Yvonne další desku s názvem „My Garden“, na níž se poprvé představuje jako autorka hudby. Instrumentálních pasáží se ujali například klávesák Viliam Bereš a bubeník Roman Vích, členové formace Toxique, a také dva muzikanti z projektu Illustratosphere – pianista Stanislav Mácha a trombonista Filip Jelínek. Kromě dalších hostů pak Yvonne Sánchez pozvala ještě jazzové kontrabasisty Tarase Vološčuka a Rasťo Uhríka či amerického saxofonistu Stana Cherednika. Necelý rok po svém vydání získala „My Garden“ zlatou desku. V roce 2011 vydává své třetí album „Songs about Love“, které obsahuje live záznam koncertu Yvonne za doprovodu brazilského kytaristy Pedra Taglianiho. Yvonne Sanchez vystupuje v Rusku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Turecku, na Kypru, ve Francii, Německu, Rakousku, Lucembursku, Anglii, Portugalsku, Izraeli, Brazílii, na Kubě a v USA. Vystupuje jako sólová zpěvačka za doprovodu kytaristy Pedra Taglianiho nebo má za zády kapelu Yvonne Sanchez The Band.

Yvonne Sanchez The Band:
Yvonne Sanchez: Vocals / Percussion
Jonathan Ramirez Garcia: Acoustic Guitar / Vocals
Lukáš Martínek: Electric Guitar
Tiago Ferreira: Acoustic Guitar
Roman Vícha: Drums
Rasťo Uhrik: Bass
Matej Benko: Piano, Keyboards

Kontakt pro informace a objednávky koncertů: pierrot@pierrot.cz, 777138990