3 strážníci

INFO K TISKU
TRAILER (VIDEO)

Autor, režie, hudební nastudování: Ivo Kučera
Výprava, projekce: Ivan Vacke
Hrají: Ivo Kučera, Pavel Majkus, Petr Čagánek, David Vaculík a Jiří Wilka

Premiéra: 5. 3. 2012, Malá scéna Slováckého divadla

V představení „3 strážníci“ se krom 16 písní v profesionálním hudebním i pěveckém provedení setkáte s vtipným a silně emotivním průřezem nelehkého Ježkova života v podání herců a zpěváků Slováckého divadla Davida Vaculíka, Petra Čagánka, Pavla Majkuse a hostů Jiřího Wilky a Ivo Kučery. Posledně jmenovaný je též autorem textu, režisérem, korepetitorem a klavíristou.

Představení „3 strážníci“ má na svědomí v první řadě samotný Jaroslav Ježek, nebýt totiž jeho, těžko bychom mohli být unášeni emocemi, které v nás jeho skladby nekompromisně probouzejí. Další příčinou silných vjemů, které na diváka z jeviště příjemně útočí, jsou skvělé herecké i pěvecké výkony Ivo Kučery, Pavla Majkuse, Petra Čagánka, Davida Vaculíka a Jiřího Wilky. V neposlední řadě je pak „viníkem“ úspěchu souhra všech technických prvků, jako jsou světla, projekce a výtvarné řešení hereckého prostoru. A jak už to bývá, to nejdůležitější nakonec. A tím je inteligentní divadelní scénář a citlivá režie Ivo Kučery. Za vším z výše uvedeného je láska k Jaroslavu Ježkovi a V+W zřejmá. „3 strážníci“ nabízejí symbiotický večer, který slibuje nejen zábavu, ale i poučení a vnitřní účast na životním příběhu jedné z velkých osobnosti hudebního světa. Blaho, které vám zaplaví tělo i duši si odnesete domů a ještě dlouho budete na Jaroslava Ježka myslet.

„Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, veď, říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.“ Jan Werich

Délka představení:
85 minut bez přestávky.

Technické podmínky:
min. prostor 6x4m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.

Vhodné pro ZŠ, SŠ a dospělé publikum.

Kontakt pro informace a objednávky:
pierrot@pierrot.cz