The Backwards

Beatles

video 01     video 02

Slovenská kapela The Backwards je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku. Poprvé se tak stalo v roce 1998 a podruhé, opět za ohlušujícího řevu fanoušků i silné konkurence čítající tentokrát 44 kapel, v roce 2003. V srpnu roku 2007 kapela vystoupila v Liverpoolu v slavném Cavern clubu, kolébce Beatles. Hráli také v rádiu BBC Merseyside, navštívili místa spojené s historií Beatles a potkali se s lidmi, kteří pamatují éru největší a nejslavnější legendy v dějinách světové popmusic. Kapela často vystupuje v USA, každoročně absolvuje několik koncertů v amerických klubech. V Clevelandu se v roce 2005 představili jako předkapela RnR legendy Little Richarda na známém Beatles festivale Abbey Road On The River.

The Backwards absolvují ročně mnoho koncertů, vystoupení na veřejných i soukromých akcích různého charakteru. Na svých vystoupeních nabízí působivou hudebně-vizuální show, která potěší každého beatlemaniaka. Na svém repertoáru má několik druhů koncertů, skutečný průřez tvorbou Beatles od nesmělých koncertních začátků, až po období studiových úspěchů posledních let tvorby. Hraje i skladby, které Beatles na veřejnosti nikdy nehráli, protože jsou na koncertní provedení mimořádně náročné. V nejnovějším hudebním projektu pod názvem BEATLES LEGENDS kromě známých a osvědčených hitů z raného období „Beatlemánie“, kapela ve 2. části zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. části diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období „Abbey Road“ (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.). Kapela se představí i v barevných uniformách a stylových kostýmech.

The Backwards přistupují k hudbě Beatles s respektem, úctou a snahou nejenom o kopírování hudebních postupů svých slavných vzorů. Neméně důležitý je pro ně také image, look, souhra a produkce, vedoucí k výsledku, který přesvědčí i nejkritičtějšího fanouška. K dosahování co nejvěrnějšího zvuku používají členové kapely originální hudební aparaturu kvalitních značek Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner, Ludwig, atd.

The Backwards vystupují v tomto složení:

Dalibor Štroncer (John Lennon) – doprovodná kytara
Miroslav Džunko (Paul McCartney) – basová kytara
František Suchanský (George Harrison) – sólová kytara
Daniel Škorvaga (Ringo Starr) – bicí

Kontakt pro informace a objednávky:
pierrot@pierrot.cz, tel. 777 138 990