Vsetínské oslavy 129. výročí narození Karla Čapka

Malé Svatoňovice jsou obcí v severovýchodních Čechách v Královéhradeckém kraji, ležící pod Jestřebími horami v povodí Úpy. A co vlastně mají Malé Svatoňovice společného s Karlem Čapkem? To nejzásadnější – jsou totiž místem jeho narození. Nejen v této nepatrné obci s patnácti sty obyvateli vždy počátkem roku vzpomínají na významného rodáka, stylově oslaví výročí 129 let od narození Karla Čapka také například ve Vsetíně. A my budeme u toho. Přesně 9. ledna 2019, v den narození této nepřehlédnutelné osobnosti naší (nejen) literární historie, vypukne v 19 hodin ve zdejším, nedávno zrekonstruovaném Lidovém domě „Skandální aféra Josefa Holouška“.
Ve scénickém čtení povídky, která ani více než devadesát let od svého napsání neztratila nic ze své aktuálnosti a vytříbeného vtipu, se představí také vsetínská rodačka Irena Vacková (rozená Trpíková).
„Pokud se nepletu, na Vsetíně jsem od dob vystupování v Kohútku hrála jen jednou – v pohádce Jak se bubnuje na princezny. Takže pro dospěláky si zahraji doma po pár desetiletích,“ dodává s úsměvem Irena. Na Vsetín má divadelní vzpomínky i její manžel a herecký kolega David.
„Do „Liďáku“ jsme pravidelně jezdili se Slováckým divadlem, když jsem ještě hrál dětské role, takže jsem moc zvědavý, jak tento útulný divadelní prostor bude vypadat po zasloužené rekonstrukci,“ neskrývá natěšení na valašský výjezd režisér „Skandální aféry“.
„Tohle představení nás moc baví a máme radost, že pravidelně baví také diváky,“ zve na 9. ledna 2019 do vsetínského Lidového domu Vacke.
V titulní roli Josefa Holouška se samozřejmě představí jako při všech předchozích reprízách Jiří Hejcman.