Komenský by měl radost

Stejně jako v loňském roce, také o letošních prázdninách se v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě představí hned dvakrát herci naší agentury Pierrot, aby zde zahráli svá scénická čtení.

„Hrát pro publikum, kde jsou namíchané děti s dospěláky, je pro nás vůbec nejzábavnější a taky to povyšuje motivaci a inspiraci, které do našich produkcí vkládáme,“ říká herec a režisér David Vacke.

„Vždy se snažíme, aby představení bavila nejen děti, ale právě také jejich doprovod, což zvyšuje šanci, že si pak rodiče s dětmi zkusí vytvořit společně vlastní scénické čtení či že dospěláci k této aktivitě děti vyzvou a následně se stanou prvními diváky jejich čtenářsko divadelních pokusů,“ dodává Vacke, který nejprve s Terezou Hrabalovou představí v neděli 10.července pohádku Jana Wericha „O rybáři a jeho ženě“, a s Jiřím Hejcmanem se v závěru prázdnin – v neděli 21. srpna pustí do dvou pohádek Miloše Macourka.

Začátky obou scénických čtení jsou naplánovány na 16. hodinu. Dle počasí se hraje v atriu, případně ve Sloupovém sále uherskobrodského muzea.