Alenka v kraji divů – UH verze

 

leták ke stažení

autor: Lewis Carroll
hrají: Tereza Hrabalová nebo Pavlína Hejcmanová, Jiří Hejcman a David Vacke
režie: David Vacke

Knihu Lewise Carrolla zná téměř každý…ale není spíše známý ten název? Kdo ji doopravdy četl? Diváci nejen že „ochutnají“ z pěti kapitol o Alenčiných dobrodružstvích, ale také se dozví, za jakých okolností kniha vznikla.V našem scénickém čtení se snažíme ukázat, že fantazijní svět můžeme najít všude kolem nás a že i obyčejné věci a předměty se mohou stát součástí neuvěřitelného příběhu. Diváci jsou navíc upozorněni na další příhody malé Alenky – v kraji za zrcadlem.

Alenku již dříve nazkoušela pražská sekce naší agentury – pod vedením režisérky Zuzany Burianové to byl Ondra Vacke a Vojta Bartoš. A jelikož se nám často stávalo, že nás školy, které se scénickými čteními navštěvujeme, oslovovaly s prosbou o zahrání „Alenky“, rozhodli jsme se, že ji nazkoušíme taky,“ objasňuje drobnou záhadu režisér a jeden z interpretů „druhé“ Alenky, David Vacke.
„Pražským představením jsme se rozhodně nechali inspirovat, převzali jsme i výběr kapitol a některé principy, ale celkově to jsou hodně rozdílná představení,“ doplňuje Vacke.
Zásadní rozdíl mezi oběma produkcemi je již v samotném obsazení – oproti dvěma pánům v Praze se v Uherském Hradišti do „krajiny divů“ vypraví hned trojice herců – Tereza Hrabalová nebo Pavlína Hejcmanová, Jiří Hejcman a David Vacke.
Diváci se kromě ochutnávky pěti kapitol samotné knihy, dozví leccos o okolnostech, za jakých byla jedna z nejznámějších knih světa napsána.

Délka představení:
40 minut

Technické podmínky:
min. prostor 4 x 3 m

Vhodné pro 2. – 9. třídu ZŠ
S úspěchem hráno i pro veřejnost – dospělé či smíšené publikum.

Kontakt pro informace a objednávky:
dvacke@pierrot.cz