Pierrot se opět představí na festivale v Liberci

V loňském roce poprvé vyrazili herci naší agentury do Liberce, aby zde na tradičním Festivale dětského čtenářství (dříve Veletrh dětské knihy) během jednoho dopoledne představili tři scénická čtení. Letos nám byl organizátory vymezen prostor hned dvojnásobný a tak se návštěvníci festivalu během středy 5. a pátku 7. června postupně seznámí s Dobrodružstvím pavouka Čendy od Pavla Čecha, Pohádkami Miloše Macourka, Werichovým Rybářem a jeho ženou, a také napínavým příběhem Ivony Březinové Útěk Kryšpína N.

„Pozvání na tento prestižní festival si velmi vážíme. Navíc stihneme ve čtvrtek, mezi festivalovými dny, potěšit pavoukem Čendou i děti v Jičíně,“ říká David Vacke, kterého na cestě na sever Čech doplní ještě Barbora Moučková a Jiří Hejcman.

Ještě před jejich odjezdem si ale naše pohádkové produkce mohou užít také děti z Huštěnovic, Starého Města či Rožnova pod Radhoštěm.

V sobotu 1. června totiž ve 14 hodin vypukne u fotbalového hřiště v Huštěnovicích divadelní klauniáda Šašek Franta a klaun Pepe, v neděli 2. 6. ve stejném čase se na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě představí Rybář a jeho žena, a 4. června v 17 hodin se naši herci zásluhou scénického čtení Z pohádek Miloše Macourka postarají v Rožnově pod Radhoštěm o úterní Večerníček u Spoláku.

A s pavoukem Čendou se mohou setkat také návštěvníci knihovny ve Stříbrnicích – v neděli 9. června v 15 hodin.

Den dětí