Jaro dělá pokusy, Pierrot vyráží na cesty

„Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy,“ zpívá se ve známé písničce Zdeňka Svěráka. Pro naši agenturu znamená jaro výrazné zahuštění kalendáře a četnější výjezdy za našimi diváky po celé České republice.

„Období mezi březnem a červnem je pro nás opravdu poslední léta hodně náročné, ale zároveň radostné, protože prostřednictvím scénických čtení se s diváky setkáváme moc rádi a jejich reakce a pochvaly jsou pro nás obrovským zdrojem pozitivní energie,“ říká David Vacke, který má scénická čtení v agentuře Pierrot pod palcem.

„Během následujících týdnů a měsíců navštívíme opět Strakonice, kde se Dobrodružství pavouka Čendy v našem podání stane důležitou součástí vyhlášení čtenářské hry Lovci perel, hned dvakrát zamíříme na Liberecko (mimo jiné na Festival dětského čtenářství), ale také do Ostravy, Nymburku, Přerova, Třebíče, Příbora, Rožnova pod Radhoštěm, Kyjova, Bučovic, Dubňan, Rajnochovic či Pohořelic. A jelikož nezapomínáme ani na náš region – i když tomu se věnujeme spíše v podzimních a zimních měsících – ukážeme atraktivitu jednotlivých knížek, i čtení jako takového, dětem z Bzence, Veselí nad Moravou, Uherského Brodu, Napajedel i Starého Města,“ doplňuje Vacke.

Kromě samotných scénických čtení stále častěji realizují naši herci workshopy, ať již pro pedagogy, knihovníky nebo přímo pro děti ve školách, kde o to projeví zájem.