Pierrot se vrací do Rakovníka

Nejen na základních školách v uherskohradišťském regionu narůstá zájem o Projektové dny umělecké agentury Pierrot, ale tento program, koncipovaný jako work-shop scénického čtení zaujal i Vzdělávací institut Středočeského kraje.

„Začátkem prosince loňského roku jsme realizovali dva projektové dny v 1. základní škole Rakovník. Na podobu naší tříhodinovky se přijela podívat i manažerka Vzdělávacího institutu Karolína Richterová, a z průběhu celé akce byla upřímně nadšená,“ konstatuje spokojeně autor programu David Vacke.

V prosinci Davida Vackeho doprovodil do Rakovníku jeho herecký kolega Jiří Hejcman, který zaskočil za Terezu Hrabalovou. „Všechny zúčastněné naše představení moc bavilo a měl jsem z výsledku krásný pocit,” vyjádřil se později Hejcman.

A jelikož dobrý pocit měli i pedagogové ze základní školy, vyrazí herci agentury Pierrot v druhé polovině ledna do středočeského městečka znovu. Tentokrát obsadí místní „základku“ hned na dva dny.

„V první den nejprve s Terezkou Hrabalovou zahrajeme třikrát scénické čtení O rybáři a jeho rybce, druhý den si pak vezmeme do parády další dvě třídy a pustíme se společně do našeho work-shopu,“ prozrazuje detaily dalšího výjezdu Vacke.

„S organizátorem celé akce jsme domluveni, že bychom zkusili náš projekt upravit také pro střední školy, které o něj již projevili zájem. Jen mám obavy, abychom na to v našem nahuštěném programu ještě našli čas,“ nevylučuje Vacke možnost návratu do Středních Čech s „postaršenou“ verzí projektových dnů.

rybář