„Nůžky“ se vrací na scénu

Úspěšná komedie vsetínského Divadla v Lidovém domě „Neběhej s nůžkama v ruce“ se po dlouhé pauze vrací zpět na jeviště. V obnovené premiéře se diváci budou moci opět seznámit s novinářem Charliem v podání Pavla Rejmana, kterého doprovází poněkud záhadný a nevyzpytatelný druh Wally, zvtvárněný Miroslavem Urubkem. V dalších rolích se pak představí Kateřina Mrlinová, Mirka Kocůnová a Marcel Hanzal.

Současný americký dramatik Michael McKeever předkládá příběh, ve kterém se v divokém víru mísí tragické s komickým, dojemné s cynickým či záhadné s drsně realistickým. „Tohle mísení emocí mě na divadle vždy velmi bavilo, takže když jsem byl osloven ke spolupráci, neváhal jsem ani minutu,“ říká režisér David Vacke a dodává: „A svého rozhodnutí jsem ani chvilku nikdy nelitoval. Práce se vsetínskými divadelníky byla úžasná. Je to mimořádně kvalitní herecká parta a diváci při premiéře i následných několika reprízách, které se ještě stihly odehrát před vypuknutím epidemie, dali jednoznačně najevo, že je výsledek našeho společného snažení hodně baví.

Diváci se obnovené premiéry „černé komedie, která vás rozsvítí“ dočkají v sobotu 4. prosince v 19 hodin (lístky zde). „Všichni si samozřejmě uvědomujeme, že epidemiologická situce není nejlepší, ale na druhou stranu jsme měli obavy, že kdybychom drželi „Nůžky“ u ledu ještě déle, nemuselo by se toto představení vrátit na jeviště v tak oslnivé formě, ve které bylo před více než rokem, kdy se hrálo zatím naposledy. Mohu ale divákům slíbit, že celý soubor se na obnovenou premiéru velmi poctivě připravuje a já pevně věřím, že i když bude diváků asi o něco méně než obvykle, že si to společně zase po čase velmi intenzivně užijeme ten silný emoční koktejl,“ zve do Divadla v Lidovém domě Vacke.

Nuzky_plakat_web