Knihovna v Havlíčkově Brodu pozvala Kolbabu i Čendu

Pošťák Kolbaba ze známého pohádkového příběhu Karla Čapka a roztomilá kreslená postavička pavouka Čendy výtečného malíře a spisovatele Pavla Čecha se společně vydají do Havlíčkova Brodu. Tak by mohl znít lakonický popis další výpravy herců naší agentury se scénickým čtením za hranice slováckého regionu. Jak je již z první věty i titulku patrno, nepůjde ale jen o jedno čtení.

„Do Havlíčkova Brodu nepojedeme poprvé, již jsme v místní knihovně odehráli Macourkovy pohádky. Tehdy nám paní knihovnice říkaly, že se brzy budou stěhovat do právě dokončované supermoderní nové knihovny. Tak jsme moc zvědaví, co nás v Havlíčkově Brodu čeká,“ odhaluje přesný cíl cesty David Vacke.

V pondělí 22. listopadu si nejprve v dopoledních hodinách užijí děti i paní učitelky či páni učitelé Pošťáckou pohádku, nesmrtelný příběh o pošťákovi Kolbabovi, který procestuje celou zemi, jen aby našel adresátku jednoho veledůležitého psaní; a odpoledne se mohou malí diváci i v doprovodu svých rodičů seznámit v poetickém a také napínavém příběhu nejen s pavoukem Čendou, ale i jeho nerozlučnou kamarádkou kukačkou. Dobrodružství pavouka Čendy začíná v Krajské knihovně Vysočiny v 15 hodin.

Cenda-v-Havl_Brodu