Mařenka bydlí v Přerově?

Snad každý dospělák zná příběh obětavého pošťáka pana Kolbaby, který se vydá hledat neznámou slečnu Mařenku, aby jí předal veledůležitý dopis. A aby se s Pošťáckou pohádkou a s celým Devaterem pohádek Karla Čapka seznámily také děti, nabízí tento veselý a dojemný příběh naše agentura v atraktivní formě scénického čtení.

Poslední zářijovou sobotu se pan Kolbaba vydá hledat Mařenku do Přerova. Mohlo by se tedy zdát, že (ne)šťastně zamilovaná dívka vyhlížející psaní od svého mládence, bydlí právě tam. Do přerovského Loutkového divadla se ale nevydá jen pan Kolbaba, nýbrž celá herecká trojice interpretů.

„Do Loutkového divadla, které patří přerovským sokolům, se vždy těšíme. Jsou zde velmi vstřícní diváci a moc nás baví hrát pro smíšené publikum dětí a dospěláků,“ usmívá se představitel pana Kolbaby, herec a režisér David Vacke.

Sobotní repríza bude již devádesátou druhou a diváky čeká jedna novinka. V alternaci s Irenou Vackovou se v rolích poštovních skřítků, pana poštmistra, ale také Mařenky, poprvé představí Tereza Hrabalová.

„Když jsem toto představení viděla jako divák, moc jsem se u něj bavila, a když jsem se potom dozvěděla, že si v něm i zahraji, vyloženě jsem se na všechny ty vtipné scény těšila,“ přiznává před svojí „pošťáckou“ premiérou oblíbená herečka.

„Já se zase nemůžu dočkat, až se projedeme po tom velkém novém kruháči,“ doplňuje Jiří Hejcman, mimo jiné tradičně zářící v roli řidiče Frantíka.

A snad vůbec nejvíc se do Přerova těší loutky poštovních skřítků z výtvarné dílny Ivana Vackeho – vždyť si přece zahrají v Loutkovém divadle a budou moci pozdravit své dřevěné kamarády.

Představení začíná v sobotu 25. října v 17 hodin. Zhruba o měsíc později se pak stejný herecký trojlístek do Loutkového divadla v Přerově opět vrátí – na státní svátek zde totiž zahrají 28. října scénické čtení knihy Veroniky Válkové „Vznik ČSR 1918 aneb Velezrada se trestá.“