Svět hraček ožil na Špilberku

Nový pohádkový příběh „Svět hraček“ v podání brněnského Vojenského uměleckého souboru Ondráš se představil prvním divákům netradičně na Špilberku. Na tři stovky pozvaných dětí z mateřských a základních škol mohly na nádvoří středověkého hradu ve středu 15. září prožít kouzelný příběh z jim blízkého světa.

Zásluhou nečekaně obživlé panenky Kateřiny se poněkud zlobivý a znuděný chlapec jménem Rudolf dostává do světa hraček, ve kterém zjistí, že svět je mnohem barevnější než si myslel, a že také on sám může k jeho pestrosti a zábavnosti výrazně přispět.

„Jelikož je celý děj vyprávěný tancem, případně pomocí gest a mimiky, je to pro děti velmi nevšední divadelní setkání,“ prozrazuje David Vacke, režisér a (společně s Rudolfem Danajovičem) spoluautor novinky, která si na Špilberku odbyla svoji předpremiéru. „Pozorně jsem publikum sledoval, a přestože na tento způsob vyprávění nejsou děti příliš zvyklé, byly po většinu času velmi pozorné, a také z jejich reakcí po skončení představení bylo patrné, že je příběh jejich „vrstevníka“ Rudolfa zaujal,“ doplňuje spokojeně režisér.

Autorem hudby je Jiří Mottl, kostýmy navrhla Eliška Ondráčková Lupačová a o choreografii jednotlivých částí představení se postarali Rudolf Dana­jo­vič, Len­ka Fučí­ko­vá, Jit­ka Hla­vá­čo­vá, Jan Kysu­čan, Nel­ka Lazo­vič a Ondřej Studénka. Hlas panence Kateřině propůjčila herečka Tereza Hrabalová.

Na další diváky si hrdinové Světa hraček počkají až do 16. října, kdy proběhne v Divadle Bolka Polívky oficiální premiéra. Lístky k zakoupení zde.