3 strážníci

www.3straznici.cz

Autor, režie, hudební nastudování: Ivo Kučera
Výprava, projekce: Ivan Vacke
Hrají a zpívají: Marek Mikulášek, William Valerián, Ondřej Vacke, Pavel Husa,

15 písní geniálního skladatele Jaroslava Ježka v nastudování herců, zpěváků a muzikantů Marka Mikuláška , Williama Valeriána, Ondřeje Vackeho a Pavla Husy, nelehký Ježkův osud a jeho přátelství s V+W, osobitý nadhled a humor. Inscenace svérázným, místy až dokumentárním způsobem, přibližuje trojici velkých osobnosti české kultury, které si zaslouží trvalou pozornost všech generací.

„Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, veď, říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.“ Jan Werich

Inscenace vznikla primárně ve spolupráci s Werichovou vilou v Praze za účelem pravidelného reprízování v jejím útulném podkroví. Stále častěji však přicházely impulzy k inscenování mimo domácí scénu na pražské Kampě a to nejen v rámci Prahy, ale i v dalších českých a moravských městech. Pozitivní ohlasy diváků večerních představení a také studentů či profesorů po dopoledních produkcích  jsou stále intenzivnější a zájem o inscenaci prudce vzrůstá.

Délka představení:
85 minut bez přestávky.

Technické podmínky:
min. prostor 7 x 5 m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.

Vhodné pro ZŠ, SŠ a dospělé publikum.

Kontakt pro informace a objednávky:
ovacke@pierrot.cz
+420 777 095 990