David Vacke a Jirka Hejcman přivezou na Helfštýn pohádky Miloše Macourka

Legenda o původu plané hrušně, která roste nedaleko vstupní brány hradu Helfštýna, vypráví o tom, kterak se Ludanickým – někdejším majitelům hradu – nevyplatila nepohostinnost. Na pocestného, který se chtěl schovat před bouřkou vypustili psy a za své sobectví byl rod potrestán neplodností. Nemaje potomků, vymřel.

“Pohádky Miloše Macourka”, které budou 28. 5. 2022 na zmíněném hradě scénicky předčítat Jiří Hejcman a David Vacke, jsou, narozdíl od zmíněné pověsti, přece jen o něco veselejší. Dva mile praštěné příběhy z pera předního českého autora – Žlutá bunda s pokaženým zipem + Zuzanka a písmenka – zaručeně pobaví dětského, ale i dospělého diváka.

Scénické čtení se uskuteční v rámci speciálních prohlídek s názvem Palác žije sluchem. Během nich budou návštěvníci v době od 19.00 do 23.00 provedeni nově otevřenými prostory renesančního paláce a bude jim nabídnut další zajímavý program. Akce je propojena s celorepublikovou iniciativou Celé Česko čte dětem, a proto je vhodná především pro rodiny s dětmi.

Více informací najdete přímo na webu hradu Helfštýna. Vězte, že na prohlídky je nutné si zajistit rezervaci. Proto tedy neváhejte, navštivte hradní web a místa pro vaši rodinu si co nejdříve zajistěte.