Franta s Pepou pobaví náměstí

Víno, buchty, mák – tak se jmenuje zbrusu nový festival, který vypukne v sobotu 4. června na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. A výraznou součástí dopoledního programu premiérového ročníku se stane i naše divadelní klauniáda „Šašek Franta a klaun Pepe aneb Se smíchem je vždycky lépe“.

„Když jsem přibližně před deseti lety psal text k tomuto představení, měl jsem před očima šašky Maxe a Péťu z tátovy úžasné divadelní „Pohádky z klobouku“,“ přiznává inspiraci David Vacke, autor, režisér a představitel Pepeho v jedné osobě. „Ale nejde o žádnou kopii, ani pokračování. Ti moji klauni jsou ve výsledku přece jen hodně jiní a příběh nemá s tátovou pohádkou společného vůbec nic.“

Šašek Franta a klaun Pepe mají za sebou už více než sedmdesát repríz a vystupovali na všech možných místech od nákupních center, přes divadelní sály až po mateřské či základní školy. Ale také na hradě Helfštýn či na zámku v Bojkovicích. V sobotu 4. června se od 10,15 poprvé představí i na náměstí.

V představení si s herci zahrají také děti z publika, a to velmi pestrou směsici rolí – telefon, maminku, babičku i kamarády jedné trochu svérázné holčičky.

„První roky po premiéře jsme hráli i dvacet repríz za rok a děti chodily často opakovaně, aby si zase zahrály. V posledních letech se již více věnuji scénickému čtení, tak na Frantu s Pepou nemám tolik času, ale sobotní festivalovou reprízu si s Davidem Vaculíkem rozhodně užijeme,“ těší se na sobotu druhý z Davidů.

Vino buchty mak
Vino buchty mak