Scénická čtení součástí projektu MAP II

Městský úřad Uherský Brod se rozhodl s pomocí naší agentury výrazně podpořit čtenářskou gramotnost v uhersko-brodském regionu. V rámci projektu MAP II bylo osloveno 27 základních škol, ve kterých herci zahrají jedno ze scénických čtení z našeho repertoáru.

„Těší mě, že úspěchy a výsledky našich produkcí jsou již tak výrazné, že se můžeme stát součástí takto rozsáhlého a velmi smysluplného projektu,“ komentuje zapojení do projektu MAP II David Vacke, který jedná s organizátorem projektu i jednotlivými školami.

„Není úplně jednoduché dát dohromady požadavky všech škol a zároveň našich termínových možností, ale v tuto chvli jsme již ve většině škol domluvení a děti se můžou těšit nejčastěji na pohádku Jana Wericha „O rybáři a jeho ženě“ či scénické čtení „Z pohádek Miloše Macourka“. Tu a tam se objeví i „Čarodějnice“ Roalda Dahla, prozrazuje Vacke. Většina škol se představení, které děti nejen pobaví, ale také inspiruje k další aktivní hře s knihou, dočká ještě do konce tohoto školního roku, na ostatní dojde řada v září, nejpozději v říjnu.

„S paní Zuzanou Dvořáčkovou je velmi pohodová spolupráce, co si řekneme, to platí,“ pochvaluje si Vacke kooperaci se zástupkyní Městkého úřadu v Uherském Brodě a také koordinátorkou celého projektu.

Pro naši agenturu není zařazení do podobného projektu žádnou novinkou. Již před lety se „Macourek“ a „Čarodějnice“ prostřídali ve více než dvacítce knihoven Moravskoslezského a Olomouckého kraje, Vzdělávací institut Středočeského kraje nás opakovaně zve do škol v Rakovníku a v jednání je zařazení do projektu MAP v rámci severočeského regionu.