V Bojkovicích si užijí Čendovo dobrodružství

Pavouk Čenda i s jeho věrnou kamarádkou kukačkou se v neděli 27. března vydají za světlem bojkovického Majáku. Zároveň pak sami rozzáří úsměvy na tvářích všech dětí i jejich rodičů, kteří zavítají v 16 hodin do vyhlášeného Klubu Maják na tradiční nedělní pohádku.

Kniha Pavla Čecha, Dobrodružství pavouka Čendy, kterou budou číst, ale především hrát Jiří Hejcman, Tereza Hrabalová a David Vacke, vypráví příběh jednoho opuštěného domu, ve kterém přebývá právě i malý pavouk.

„Hrát titulní roli je pro každého herce čest a nejinak je tomu i u tohoto představení,“ hlásí se hrdě ke své roli představitel Čendy Jiří Hejcman.

„Kukačku jsem začala teprve nedávno alternovat s Irenkou Vackovou a na každou reprízu se moc těším. Obzvlášť, když hrajeme pro smíšené publikum,“ vyhlíží Tereza Hrabalová nejen děti, ale také jejich dospělácký doprovod, který je scénickým čtením většinou zaujat stejně intenzivně jako nejmladší diváci.

Na ty čeká zajímavý příběh v podání našich herců, ale také velké a krásné obrázky Pavla Čecha, jednoho z našich nejuznávanějších současných českých ilustrátorů.