Kryšpín se ztratí v knihovně!

Útěk Kryšpína N. – tak se jmenuje kniha populární české spisovatelky Ivony Březinové, kterou si pro další scénické čtení v produkci agentury Pierrot vybral režisér David Vacke. Společně s hereckou kolegyní Terezou Hrabalovou nechají diváky nahlédnout do napínavého pátrání po ztraceném Kryšpínovi, který zničehonic zmizí ze školy v přírodě.

V oficiální premiéře se tak stane v čítárně Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti ve středu 5. října od 17 hodin.

„Proč odpremiérujeme naši novinku právě v knihovně má hned několik důvodů. Jednak knihovnice Hanka Hanáčková s Mirkou Čápovou nám před lety vnukly tu krásnou a inspirativní myšlenku se této zajímavé jevištní formě věnovat a navíc mi Hanka doporučila právě i tuto knihu Ivony Březinové, když jsem hledal předlohu pro nové scénické čtení,“ prozrazuje David Vacke, proč se vrací na místo činu, kde již před více než deseti lety měly premiéru také Čarodějnice Roalda Dahla, další z řady úspěšných produkcí naší umělecké agentury.

„Kryšpína, jak představení zkráceně říkáme, jsme si již zahráli v několika předpremiérách při školních produkcích v Bánově, Veselí nad Moravou či Uherském Brodě, ale při premiéře bude v hledišti poprvé opravdu smíšené publikum dětí i dospěláků, na což se vždy moc těšíme,“ doplňuje Tereza Hrabalová, která si vedle vychovatelky Hany, Kryšpínovy babičky či policisty Waltra zahraje také desítku povahově velmi různorodých Kryšpínových spolužaček a spolužáků.

„Při zkoušení mě moc bavilo hledat výrazové prostředky a jednoduché znaky jednotlivých postav, aby divák vždy co nejrychleji věděl, s kým má tu čest a mohl tak s napětím sledovat tuhle napínavou detektivku,“ láká mladá herečka diváky na premiéru scénického čtení knihy jedné z našich nejčtenějších autorek, která nevyloučila, že se 5. října v uherskohradišťské knihovně také objeví…

Vstup na premiéru „Útěk Kryšpína N.“ je volný, místenky je možné si vyzvednout v dětském oddělení knihovny. Představení je určeno divákům starším osmi let.

plakát_premiéral