"TEREZA"

One Woman Show

autor: Ivan Vacke, režie: David Vacke,
hraje: Barbora Vacková, písně: Radůza

Mladá atraktivní dívka prožívá všední život ve zdánlivém klidu - prostě pohoda. Ne vše je ale tak růžové, jak se na první pohled zdá. Komedie pro jednu herečku s názvem TEREZA je velkou příležitostí k prokázání hereckých kvalit. Mladá herečka Barbora Vacková se výzvy k naplnění charakteru jediné postavy inscenace nezalekla a pod vedením zkušeného režiséra Davida Vackeho předvádí v hodinové ONE WOMAN SHOW nevšední umělecký výkon. Text nabízí sérii mnoha hereckých poloh s širokým emotivním záběrem. Na pozadí zdánlivě jednoduchého přiběhu se odehrává vnitřní proces, který z jeviště útočí na diváky. Ti jsou "odsouzeni" ke smíchu skrz slzy. Silný zážitek podporují songy písničkářky Radůzy v interpretaci Barbory Vackové. (FOTO)


trailer  - https://www.youtube.com/watch?v=u_2lhQ1aTaY

Délka představení: 1 hodina bez přestávky. Technické podmínky: prostor 5x3m, osvětlení a ozvučení dle domluvy. 

____________________________________________________________________________ 

"3 STRÁŽNÍCI"

info k tisku  - program - foto - video

Autor, režie, hudební nastudování: Ivo Kučera, Výprava: Ivan Vacke
Hrají: Ivo Kučera, Pavel Majkus, Petr Čagánek, David Vaculík a Jiří Wilka

Premiéra 5. 3. 2012
Malá scéna Slováckého divadla

 

V představení "3 strážníci" se krom 16 písní v pofesionálním hudebním i pěveckém provedení setkáte s vtipným a silně emotivním průřezem nelehkého Ježkova života v podání herců a zpěváků Slováckého divadla Davida Vaculíka, Petra Čagánka, Pavla Majkuse a hostů Jiřího Wilky a Ivo Kučery. Posledně jmenovaný je též autorem textu, režisérem, korepetitorem a klavíristou.

Představení "3 strážníci" má na svědomí v první řadě samotný Jaroslav Ježek, nebýt totiž jeho, těžko bychom mohli být unášeni emocemi, které v nás jeho skladby nekompromisně probouzejí. Další příčinou silných vjemů, které na diváka z jeviště příjemně útočí, jsou skvělé herecké i pěvecké výkony Ivo Kučery, Pavla Majkuse, Petra Čagánka, Davida Vaculíka a Jiřího Wilky. V neposlední řadě je pak "viníkem" úspěchu souhra všech technických prvků, jako jsou světla, projekce a výtvarné řešení hereckého prostoru. A jak už to bývá, to nejdůležitější nakonec. A tím je inteligentní divadelní scénář a citlivá režie Ivo Kučery. Za vším z výše uvedeného je láska k Jaroslavu Ježkovi a V+W zřejmá. "3 strážníci" nabízejí symbiotický večer, který slibuje nejen zábavu, ale i poučení a vnitřní účast na životním příběhu jedné z velkých osobnosti hudebního světa. Blaho, které vám zaplaví tělo i duši si odnesete domů a ještě dlouho budete na Jaroslava Ježka myslet.


„Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, veď, říkával s nadšeným usměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.“ Jan Werich

 

Délka představení: 85 minut bez přestávky. Technické podmínky: prostor 6x4m, osvětlení a ozvučení dle domluvy. Vhodné pro děti 2. stupně ZŠ, studenty SŠ a VŠ a dospělé publikum.

 


 

____________________________________________________________________________

 

"František blázen"

One man show

autor, režie: Jan Horák
hraje: Jan Horák

One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi.
Příběh o svatém showmanovi. Chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.„Bratři vepři, sestry svině! Milá prasata! Pochválen buď náš Stvořitel, neboť on vás krmí, dává vám pomeje a šrot, dává vám bahno, ve kterém semůžete rochnit. Oslavujte Pána, dobrořečte a chrochtejte mu!“ Sv. František

„Když František kázal, tak při tom tančil a zpíval, proto je i vyprávění o Františkovi roztančené a rozezpívané. Byl to svým způsobem extremista; když plnil své poslání, tak nešetřil tělo, a tak se taky snažím moc nešetřit a zkoumat hranice svých sil. Vyprávění legend bylo u saméhopočátku evropského divadla, tak se inspiruji u jarmarečních vypravěčů a u začátků commedie dell arte a hledám vyjádření, které je zábavné prodnešního diváka. Mám totiž pocit, že vyprávění příběhů mezi lidmi ubývá, a tak chci vyprávět.“Jan Horák

Délka: 1h 15min
Minimální velikost jeviště: 2,5 x 1,5m
Doporučené pro diváky od 6 let.

____________________________________________________________________________

 

"Dobrý den, každý den dobrý"

(Hudební talk-show s překvapivými
a překvapenými hosty)

Moderátor: David Vacke   
Hudební doprovod: Josef Fojta
Zpěv: Pavlína Vašková, Tomáš Šulaj
 
Již několik let navštěvuje česká a moravská města seskupení umělců z Uherského Hradiště se svým úspěšným zábavným pořadem „Dobrý den, každý den dobrý". Originální humor Davida Vackeho ve spojení se špičkovým hudebním projevem multiinstrumentalisty a hudebního skladatele Josefa Fojty je zárukou příjemně stráveného večera. Pavlína Vašková a Tomáš Šulaj vás ohromí profesionálními pěveckými výkony a překvapiví (i překvapení) hosté nabídnou skrze rozhovor svá nevšední vyprávění. Hosty pořadu jsou např. Jiří Pavlica, Petr Švancara, Josef Kubáník, David Vaculík aj. dle výběru pořadatele. Délka představení: 2 hodiny s přestávkou 15 minut. Technické podmínky: prostor 5x3m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.

 

"Dobrý den, každý den dobrý II."

(Hudební talk-show s překvapivými
a překvapenými hosty)

Moderártor: David Vacke   
Hudební doprovod: Josef Fojta
Zpěv: Pavlína Vašková, Tomáš Šulaj
 
Pokračování úspěšného zábavného pořadu „Dobrý den, každý den dobrý". Nová vyprávění a zcela nove písničky. Délka představení: 2 hodiny s přestávkou 15 minut. Technické podmínky: prostor 5x3m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.


____________________________________________________________________________

Dočasně pozastaveno

"Autobus na lince 21"

(Monodrama o osmi rolích,
současná americká komedie)

Autor: Kevin Kling, režie: David Vacke,  hudba: Josef Fojta, výprava: Šárka Bellanová, hraje: Tomáš Šulaj jako Ron Huber; Gladys; Předseda Francis; Student; Ne-Dave; Kapitán Papundekl; Steve; Jim Shiply 
Současná americká komedie se odehrává v autobuse, patnáct minut před odjezdem "jedenadvacítky" z výchozí stanice. Sejde se zde osmice svérázných postav z různých společenských vrstev: misionář, důchodkyně, bezdomovec, schizofrenik, vysokoškolský student a další, o nichž autor ústy řidiče říká: "Magoři? To zas ne. Mají zrovna tak všech pět pohromadě jako vy a já. Jo, většina z nich jsou trochu ujetý, to ne, že ne. Ovšem jak je možný, že se z toho všeho ještě nezbláznili, to fakt nevim." Co všechno se během čtvrt hodiny na autobusové zastávce přihodí zjistíte v inscenaci režiséra Davida Vackeho s jediným představitelem všech postav Tomášem Šulajem. Délka představení: 70 minut bez přestávky. Technické podmínky: prostor 5x4m, osvětlení a ozvučení dle domluvy.